Статьи

Що відбувалось на ринку праці у 2019 році

Експерти grc.ua | grc розповідають, що змінилось у вакансіях та резюме за останні 12 місяців.

НАЙЗАТРЕБУВАНІШІ СПЕЦІАЛІСТИ

Аналіз процесів на українському ринку праці і світових тенденцій показує, що найближчим часом найбільша кількість вакансій буде з'являтися для фахівців з продажу та менеджерів по роботі з клієнтами, розробників програмного забезпечення та інших IT-спеціалістів, маркетологів і PR-менеджерів. Ці співробітники потрібні практично в будь-якій компанії і будь-якій галузі. І, наприклад, затребуваність останніх двох профсфер відповідає світовим тенденціям, вимогам діджитал епохи, висококонкурентної економіки та вимогливості покупців і споживачів, що зростає.

Водночас варто виокремити найдефіцитніших фахівців – це представники робітничих професій, інсталятори, сервісні інженери, автослюсарі. Претендентів на такі вакансії дуже мало – часто на одну вакансію припадає менше одного резюме, згідно з аналізом бази grc.ua | grc (для порівняння в середньому на ринку цей показник дорівнює 3-4, а у висококонкурентних сферах може доходити до 25).

Загалом у 2019 році збільшилася частка таких профсфер, як «IT», «Маркетинг», «Адміністративний персонал», «Бухгалтерія», «Банки». А в «Продажах» і «Робочому персоналі» активність, порівняно з іншими профсферами, дещо зменшилася.

Що відбувалось на ринку праці у 2019 році

ЯК ЗМІНИЛИСЬ ЗАРПЛАТИ

У питанні зарплатної політики варто відзначити кілька тенденцій:

  • Перш за все, нерівномірність розвитку профсфер. Наприклад, станом на кінець 2019 року в деяких профсферах зарплати зросли за рік на 20-30% (наприклад, IT, адміністративний персонал, транспорт і логістика), а в деяких – залишилися на рівні січня 2019 року (юриспруденція HoReCa), або показали незначну (в межах 3%) або негативну динаміку (домашній персонал, мистецтво, ЗМІ).
  • Різниця між верхньою і нижньою межами зарплатної вилки у вакансіях для одних і тих же фахівців може відрізнятися в кілька десятків тисяч гривень. Наприклад, інженерів можуть шукати як на 15 000 грн, так і на 50 000 грн.
  • Якщо ми говоримо про середні показники, то, наприклад, за 2018 рік зарплатні пропозиції у вакансіях виросли на 25-30%. Цьогоріч темпи скромніше – 15–20%.

ПОШУКАЦЬКІ НАСТРОЇ

Серед пошукачів найактивнішими в 2019-му, як і торік, були фахівці-початківці. Крім того, збільшилася частка присутності на ринку розробників і тестувальників ПЗ, адміністративного персоналу, маркетологів і PR-менеджерів, ТОП-менеджерів, журналістів. При цьому майже по третині всіх шукачів розраховують отримувати від 12 000 до 24 000 грн (37%) або менше 12 000 (39%).

Що відбувалось на ринку праці у 2019 році
Вакансии дня

Комментарии