Статті

Ринок праці у III кварталі 2019 року

Більша частина року позаду. І третій квартал, який досить еклектичний за своїм характером, приніс свої зміни на ринок праці. Так, якщо липень і серпень – період відпусток та затишшя, то у вересні вже традиційно розпочинається бізнес-сезон та активність на ринку праці.

Експерти grc.ua | grc проаналізували, кому було легше знайти роботу у третьому кварталі 2019 та як змінились зарплати у цей період.

СТРУКТУРА ВАКАНСІЙ ЗА ПРОФСФЕРАМИ

Згідно з аналізом бази вакансій та резюме grc.ua | grc, у третьому кварталі року відбулись певні зміни у частковому співвідношенні профсфер на ринку праці. За підсумками аналізованого періоду трійка лідерів за кількістю вакансій залишилась незмінною – це профсфери «Продажі», «IT» та «Маркетинг».

При цьому посилили свої позиції вакансії для фахівців з продажів та початківців (профсфера «Початок кар’єри») – частка пропозицій про роботу для таких кандидатів зросла. А от IT-шників, працівників транспортної галузі та адміністративний персонал почали шукати менш активно. Загалом у третьому кварталі кількість вакансій зросла на 12% порівняно з другим.

Для пошукачів найпривабливішими були такі профсфери (у порядку збільшення кількості резюме), як «Маркетинг», «Адміністративний персонал», «Продажі», «ІТ, телеком», «Початок кар'єри».

ДИНАМІКА ВАКАНСІЙ

Впродовж ІІІ кварталу динаміка вакансій демонструє певний спад у серпні, а от у вересні кількість пропозицій про роботу очікувано збільшилась. При цьому найпомітніші зростання можна відзначити:

ЗМІНИ ЗАРПЛАТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

Згідно з аналізом бази вакансій за третій квартал початковий рівень зарплат у вакансіях збільшився на 20%: якщо у другому кварталі пропозиції про роботу починались від 10 000, то у третьому – від 12 000.

Ринок праці у III кварталі 2019 року
Вакансії дня

Коментарі