Статьи

Портрет фрилансера: які пошукачі не хочуть працювати в офісі

Некласичні форми зайнятості, такі як фриланс, усе більше набирають популярності. Все частіше з`являються резюме пошукачів, які не готові працювати в офісі з 9 ранку до 6 вечора. А згідно з доповіддю американської фінансової компанії Payoneer Україна посіла п’яте місце за темпами зростання ринку фрилансу за підсумками другого кварталу цього року.

grc.ua | grc проаналізував, як змінювалась динаміка розміщення відповідних резюме та які очікування у пошукачів:

Згідно з ретроспективним аналізом бази резюме grc.ua | grc протягом 2019 та 2018 років відбувалось активне зростання попиту з боку пошукачів на фриланс як форму зайнятості. Так, за 2 другий квартал цього року кількість відповідних CV збільшилась на 42% порівняно з аналогічним періодом 2018 та на 120% – 2016 року.

Портрет фрилансера: які пошукачі не хочуть працювати в офісі

Серед найактивніших пошукачів-фрилансерів: IT-шники, маркетологи, дизайнери, перекладачі, менеджери по роботі з клієнтами, бухгалтери. Привабливим виглядає фриланс і для молодих фахівців, які шукають перше місце роботи, і для пошукачів, які готові перекваліфіковуватись (тобто таких, які мають за плечима певний професійний досвід, проте наразі намагаються реалізувати себе в новій професійній сфері). Ці категорії кандидатів цікавлять здебільшого «вільною зайнятістю» за такими спеціалізаціями, як «IT, мультимедіа», «Мистецтво, розваги, ЗМІ» (дизайнери, журналісти тощо), «Маркетинг, реклама, PR», «Продажі», «Адміністративний персонал» (оператори ПК, копірайтери, оператори call-центрів тощо).

Абсолютну більшість (54%) пошукачів-фрилансерів становлять спеціалісти з досвідом понад 6 років, ще 17% припадає на кандидатів, за плечима яких від 3 до 6 років стажу. А у віковому розрізі лідерство утримують пошукачі, яким від 18 до 30 років, – на них припадає 45% усіх розміщених фрилансерами резюме. Майже кожному третьому кандидату від 31 до 40 років, ще 15% – від 41 до 50.

При цьому зарплатні очікування пошукачів-фрилансерів не відстають від середніх показників на ринку праці України. Найпопулярніший запит з резюме – від 10 800 грн до 21 600 грн. На такі CV припадає 36%. Майже в кожному третьому резюме йдеться про заробітну плату до 10 800 грн, а у 16% – від 21 600 до 32 500 грн.

Портрет фрилансера: які пошукачі не хочуть працювати в офісі
Вакансии дня

Комментарии