Статьи

Гендерне питання на ринку праці України

Щорічно, починаючи з 1996 року, ООН оголошує певну тему Дня боротьби за права жінок і міжнародний мир, яка відображає пріоритети діяльності у цьому контексті. І цього року це — «Думай про рівність, створюй з розумом, здійснюй інновації в ім'я змін». Згідно з повідомленням ООН, інновації та технології надають безпрецедентні можливості, однак тенденції свідчать про щораз більшу цифрову нерівність між статями. Крім того, жінки недостатньо представлені в галузі технологій, інженерії, математики та дизайну.

HeadHunter Україна вирішив дослідити, яка ситуація з представленістю кандидаток у згаданих галузях на ринку праці України.

Жінки і резюме

Так, аналіз бази резюме сайту grc.ua за останні 12 місяців за вказаними профсферами та спеціалізаціями показав, що в гендерному розрізі CV пошукачів представлені нерівномірно. Якщо у спеціалізації «Математика» жінками розміщено понад 60% всіх резюме, то у галузі «Інформаційні технології» чаша терезів переважає в бік чоловічої статі: 74% проти 24%.

Подібна ситуація склалась й у спеціалізації «Інженери» виробничої галузі: кількість резюме, розміщених жінками, складає 12%. А от у спеціалізації «Дизайн» гендерний розподіл розміщених CV практично рівномірний: так, 51% резюме належать чоловікам, а 49% — жінкам. Ретроспективний аналіз дозволяє зробити висновки про поступову позитивну динаміку щодо представленості жінок, наприклад, у галузі «IT».

Гендерне питання на ринку праці України
Гендерне питання на ринку праці України
Гендерне питання на ринку праці України
Гендерне питання на ринку праці України

Досвід кандидаток

Оцінюючи досвід пошукачів, які претендують на роботу в аналізованих галузях та спеціалізаціях, можна зробити висновок, що він відповідає загальній тенденції на ринку праці України: найактивнішими є пошукачі із професійним стажем понад 6 років.

Гендерне питання на ринку праці України

Вік кандидаток

Аналогічна ситуація спостерігається й у віковому розрізі — найактивніші у питанні пошуку роботи у названих галузях та спеціалізаціях кандидати віком 18-30 років, і лише за спеціальністю «Інженери» ця група незначною мірою поступається категорії «31-40 років».

Гендерне питання на ринку праці України

Посади

Водночас хочеться зазначити, що жінки активно шукають не лише робочі місця за професійними групами «професіонали», «фахівці», «кваліфіковані працівники» тощо, а й претендують на керівні посади та вакансії у галузі «Вищий менеджмент». Детальний аналіз CV кандидаток, які претендують на посади топ-менеджерок та CEO, показує, що найбільший інтерес для пошукачок становлять сфери управління персоналом, адміністрування, фінансів, транспорту та логістики, управління малим бізнесом та закупівлями, консультування, продажів, маркетингу, реклами та PR, виробництва. Свої амбіції кандидатки підкріплюють значним професійним стажем. Так, досвід понад 6 років зазначається у 84% резюме претенденток на посаду топ-менеджера та у 79% — CEO.

Гендерне питання на ринку праці України

Мови

Крім того, кожна третя пошукачка заявляє про володіння англійською мовою, рідше зустрічається знання французької та німецької та у межах 1% представлено знання італійської, іспанської та польської мов.

Вміння

Говорячи про навички та вміння, більшість кандидаток зазначає наявність організаторських навичок, вміння вести переговори, управляти персоналом і проектами та навички роботи в команді. Хочеться зазначити, що ці вміння загалом відповідають вимогам часу. Так, у дослідженні GLOBE (Global Leadership & Organizational Behavior Effectiveness) йдеться про те, що найочікуванішими якостями лідера є харизматичність, орієнтація на команду, солідарність та автономність.

Гендерне питання на ринку праці України
Вакансии дня

Комментарии