Статті

Додаткові джерела заробітку

Додаткові джерела заробітку

У сучасному мінливому світі наявність додаткових джерел заробітку може підтримати чи врятувати у кризовій непередбаченій ситуації, коли основне джерело з якоїсь причини перестає приносити дохід. HeadHunter Україна дізнався, наскільки поширеною серед українців є практика отримання додаткового доходу.

Продовжуючи досліджувати питання місця і ролі роботи у житті українців , HeadHunter Україна запитав у користувачів сайту про їхні додаткові джерела заробітку. Серед тих, хто взяв участь в опитуванні, лише близько третини мають його, тоді як більшість респондентів, а саме 68%, за їхнім твердженням, покладається лише на одне джерело фінансових надходжень.

Додаткові джерела заробітку

Серед тих, хто має додатковий заробіток, 38% отримують дохід від фрилансу, 28% – від інвестицій. Ще 28% респондентів вдалося монетизувати власне хобі. А от на другу роботу заради додаткових фінансів виходять 22% опитаних. Серед інших джерел доходу респонденти зазначали, наприклад, здачу квартири в оренду, стипендії.

Додаткові джерела заробітку

Ті ж, хто не має додаткового доходу, називають різні причини такої ситуації. 21% респондентів повідомляють, що у них відсутня необхідності у цьому. Більше половини (56%) говорять, що їм не вдається його отримати. Серед інших причин – брак часу, відсутність бажання чи сил шукати додатковий заробіток, брак необхідних для цього навичок, відсутність варіантів заробітку.

Додаткові джерела заробітку

Як показало опитування, поширеним джерелом отримання додаткового доходу є фриланс. Він дозволяє поєднати основну роботу із додатковим заробітком, використовуючи наявний часовий ресурс. Другу роботу як джерело додаткового доходу використовують меншою мірою. Серед тих, хто не має додаткового заробітку, більше половини зазначають, що їм не вдається його отримати. Додатковий заробіток потребує вкладення часу та зусиль, тоді як не всім вдається їх виокремити для цього.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу grc.ua у січні-лютому 2018 року. В опитуванні взяло участь 749 респондентів з різних регіонів України.

Вакансії дня

Коментарі